Обид за самоубиство во Аеродром: Девојка со тешки повреди згрижена на Карил

Доцна попладнево имало обид за самоубиство во скопската населба Аеродром, објави „Локално“.

Според информациите кои ги објави порталот, 30-годишна девојка се фрлила од петтиот кат од зграда на булеварот „Авној“, го преживеала падот и веднаш била згрижена на КАРИЛ со тешки телесни повреди.

Полицијата врши увид на местото на настанот.