Ново видео за „Тајно моја“ - мјузиклот посветен на Тоше Проески

Со мјузиклот „Тајно моја“ Македонската опера и балет на 10 март ќе одбележи десет години од смртта на нашиот најпопуларен пејач Тоше Проески.

Главната улога во мјузикот ќе им припадне на Антонија Гиговска и Денис Димоски кои беа избрани како победници на "Кастинг талент шоуто“.

И покрај тоа, што беа прогласени победниците, жирито одлучи сите деветмина учесници, кои синоќа се појавија на сцената да добијат шанса да се појават на мјузиклот, чија промоција е закажана за 10-ти март.

Поради големиот интерес на публиката за премиерата на мјузиклот билетите веќе се пуштени во продажба.

Денес официјално беше објавено новото видео за мјузиклот:

Новото видео за "Тајно моја" за Тоше Проески!

Posted by Igor Durlovski on Tuesday, February 28, 2017

 

 

air max 90 essential sale