Настан за паметење: Ова се сите добитници на „Златна бубамара на популарноста“

Најголемото шоу што ги сумира, низ смеа, сатира и музика, врвните достигнувања на минатата - 2018 година, се одржа вчера во ВИП Арена Борис Трајковски во Скопје.

Награда за детска престава 2018 - Земја во која не се стигнува (Театар за деца и младинци)

Награда за животно дело 2018 - Григор Копров

Музичко откритие на годината 2018 - Дупер

Најпопуларна детска ТВ серија на годината 2018 - 5+ Фамилија

Балетска претстава на годината 2018 - Ана Каренина (МОБ)

Интернационален успех на годината 2018 - Џијан Емин

Маестро на годината 2018 - Дино Имери

Награда за трајни музички вредности - Мики Јовановски Џафер

Спортски подвиг на годината - Марко Пејчиноски

Најпопуларен фото модел - Вера Мештеровиќ

Спортист легенда - Перо Антиќ

Најпопуларен балкански хит - Петар Грашо – Ако те питају

Концерт на годината 2018 - Влатко Стефановски во Антички театар Охрид

Албум на годината 2018 - Влатко Стефановски – Мајчин јазик

Театарска претстава на годината 2018 - Еден месец на село – МНТ

Актерка на годината 2018 - Ирена Ристиќ

ТВ забавна сатирична емисија 2018 - Фчерашни новости

Најпопуларен плех оркестар 2018 - Џамбо Агушев

Најпопуларен ТВ Проект 2018 - Преспав – ОХО

ТВ Актер на годината 2018 - Горан Стојановски

Млад ТВ актер - Дритон Вејсели

Награда за животно дело - Милован Лане Гутовиќ

Награда за трајни музички вредности - Бора Ѓорѓевиќ

Најпопуларен хор на годината 2018 - Академски Хор Мирче Ацев

Продуцент на годината 2018 - Лазар Цветковски

Пеач на годината 2018 - Влатко Лозаноски

Хит на годината 2018 - Влатко Лозаноски – Јако Јако

Група на годината 2018 - Нокаут

cheap nike free run 5.0