МВР со детали за тепачката пред стара Градска

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека вчера во 21.00 часот Б.К.(27) од Скопје пријавил дека околу 19.00 часот на ул.„11 Октомври“, пред Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, бил физички нападнат од Џ.Б.(24) од Скопје.

-Според пријавеното, на нападот му претходела расправија поради претходно случена сообраќајна незгода во Шуто Оризари, во која бил повреден малолетник, информираат од МВР.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ.