Младиот музичар Дамир Пух го објави својот нов сингл „Neon Flame“

Младиот гитарист Дамир Пух го објави својот нов сингл „Neon Flame“.

Се работи за инструментална нумера. Дамир се потпишува и како продуцент и композитор, а го има изработено и миксот и мастерот на песната.

-Друштво, со задоволство ви го претставувам новиот сингл Neon Flame, кој воедно е најава за мојот нов соло албум "Divergence", кој излегува на 17ти ноември. - напиша Пух на својата Фејсбук профил.