МЕД И ЧУВАР КУЌА: Древен народен рецепт против цисти

Еден одличен и природен лек против женски болести, а поконкретно против миом на матката и циста на јајниците е комбинацијата: мед и чувар куќа.

Потребни состојки:
500 гр мед
300 гр чувар куќа

Листовите треба добро да се измијат, па се мелат во блендер, а потоа се додава медот и се промешува со дрвена лажица.Се конзумира по една лажица наутро, на празен стомак, после тоа не се јаде ништо во следните два часа.Успешно лечи миоми на матката и цисти на јајниците. Се користи и при проблеми со срцето по препорака на руските лекари. Исто така го забрзува метаболизмот и го чисти телото од токсини.

 

nike air max 1 sale