Маж агресивно се однесувал кон својата мајка во Тетово и 'и упатил закани

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Б.Б.(36) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“ во врска со семејно насилство.

На 16.08.2023, пријавениот се однесувал агресивно кон неговата мајка и ѝ упатил закани.