Малолетник се шетал со нож на расклопување

17-годишник од Скопјек се шетал со нож на расклопување.

-Вчера во 14.30 часот, од полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Втора македонска бригада“ при извршен преглед кај 17-годишник од Скопје бил пронајден нож на расклопување. Тој бил приведен поради сомнение за сторен прекршок од Законот за оружје, објаснуваат од полицијата.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.