Колач со варен ориз и цимет

Дали можете да замислите колач направен со популарниот рецепт за сутлијаш?

Ви препорачуваме да го пробате, ќе уживате во вкусот. 

Состојки:

180 гр брашно
75 гр шеќер
3 јајца
125 гр путер
600 гр сварен сутлијаш
Цимет, мелена плазма

Подготовка: 

Од брашното, шеќерот и путерот и од едно јајце направете тесто и ставете го во сад за печење колач. 

Изматете две јајца, ставете го сутлијашот и прелијте врз тестото. Печете 40 минути. Посипете со цимет измешан со мелени плазма бисквити. 

По желба, можете да додавате овошје, карамел или чоколаден прелив.