Кои хороскопски знаци ќе имаат најдобра зима?

 

Хороскопот за оваа зима има особено поволни прогнози за три хороскопски знаци, особено во полето на љубовта. Дали сте меѓу нив?

Рак

Сатурн влијаел на овој хороскопски знак така што во прв план му го поставил размислувањето за минатото. Тоа влијаело на блокирање на енергијата и потенцијално запознавање на нова љубов. Оваа зима носи одлични шанси за Раковите конечно да се тргнат од старите љубовни врски, проблеми и мрежите на поранешните љубови.

Стрелец

Стрелците цела година биле под влијаиние на Уран, а зимските месеци носат нови влијанија. Тоа значи големи промени и пресврти. Најдобро ќе поминат оние кои се сами, затоа што зимата носи излегување од удобната зона и запознавање нови потенцијални партнери.

Јарец

Од 5 ноември, Венера влегува во Јарец, а тоа носи кокетирање, флерт, романтика и возбуда. И многу Јарци баш на почетокот од зимскиот период можеби ќе ја запознаат љубовта на својот живот.