Исчезна 16 годишно девојче од Скопје

И.М.(48) од Скопје вчера во полициската станица Бит Пазар пријавил дека истиот ден околу 12 часот од домот во непознат правец се оддалечила неговата 16-годишна ќерка.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.