Физички нападнат повозрасен човек во Кисела Вода

На 22.09.2021 во 14.30 часот во СВР Скопје, А.Н.(73) од Скопје пријавил дека во 09.30 часот на подрачје на Кисела вода, по претходна расправија, бил физички нападнат од М.Б.(63) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.