Физички нападнат по претходна расправија околу носење на заштитна маска

На 11.08.2020 во 15.45 часот било пријавено дека во Скопје на ул.„Христо Татарчев“, пред угостителски објект, по претходна расправија околу носење на заштитна маска, П.У.(49) од Скопје кој бил вработен во објектот, бил физички нападнат од Л.М.(70) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ.