Џорџе Давид на Скопско лето

Во рамки на фестивалот Скопско лето во оф-програмата, утре, 24 јули, во Сули ан со почеток во 21часот концерт ќе одржи српскиот рокер Џорџе Давид со својот бенд.

Џорџе Давид дипломира на Факултетот за драмски уметности во Белград. Активно се занимава со глума, учествувал во повеќе познати филмови и театарски претстави. Исто така, бил член на музичките групи Генерација 5, Ганг, Fuzzbox, а во Скопје доаѓа со својот бенд Death saw. Од 2018 година е член на жирито на талент шоуто „Ѕвездите на Гранд“.

Билети во продажба онлајн на https://www.karti.com.mk/ и на влезот на Сули ан пред самиот настан, по фестивалска цена од 200 денари.