Двајца Турци се степале во Карпош

На 22.09.2021 во 21.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачје на Карпош бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Х.Т. и Ќ.Ѓ.Т.(38), двајцата од Република Турција.

Сочинети се записници за констатиран прекршок од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.