Драма во Аеродром: Физичка пресметка на градилиште, интервенирала полицијата

Министерството за внатрешни работи и во 18.30 часот во Полициска станица Аеродром Ј.И.(24) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот на објект во изградба на подрачјето на Аеродром, додека извршувал градежни работи, тој и четворица негови колеги, по претходно недоразбирање, биле физички нападнати од Б.М.(35) од Скопје, Ж.М. и Д.К., кои во нападот употребиле тврди предмети.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.