Драма на Бит Пазар: Крадци со закана одзеле пари од казино

На 22.10.2020 во 10.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на подрачјето на Бит Пазар, две лица со закана од вработената одзеле пари, информираше МВР.

Полицијата работи на расчистување на случајот.