Деца физички нападнати од 63-годишник во скопски Центар

62-годишен скопјанец физички нападнал две деца. Случајот е нотиран и во полицскиот билтен.

-На 29.03.2023 во 17.50 часот било пријавено дека околу 17.00 часот на подрачјето на Центар двајца малолетници од Скопје биле физички нападнати од Љ.А.(63) од Скопје. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, соопштија од МВР.