Час по убавина: Младата скопјанка Симона Станковска

Шармантната Симона Станковска со својата мистична убавина, изминатите години ги собра речиси сите поважни домашни и светски награди. На само 20-годишна возраст таа е пример за тоа како се чекори и напредува во модните води.

На прашањето што треба секоја жена да има во својот плакар, таа вели: можеби тоа е црното фустанче, некое специфично здолниште, бела кошула, палто, задолжително потпетици, впечатлив накит и часовник. Мислам дека тоа е се!

Најмногу пари троши на обувки. Тоа се најчесто спортски обувки и секако, потпетици.

Во продолжение следуваат интересни фотографии од нејзината јавна и приватна колеција:

air max 90 essential sale