Вирусот се шири - втора жртва на корона во Европа

Во Италија почина уште едно лице заразено од коронавирусот, соопштија здравствените власти.

Втората жртва на ковид-19 во таа земја е жителка на регионот Ломбардија.

Првиот починат од коронавирусот беше 77-годишен маж од Падова во регионот Венето.

Италија досега има регистрирано 30 заразени случаи од новиот вирус.