Повторно се јави манијакот во Скопје - маструбирал пред девојка во лифт

На 26.02.2020 во 00.10 часот во СВР Скопје, 25-годишна девојка од Кавадарци пријавила дека на 25.02.2020 околу 22.00 часот во лифт во зграда на ул.„Мито Хаџивасилев Јасмин“ едно лице се самозадоволувало пред неа и се обидело да ја повлече до него.

Според пријавеното, таа го оттурнала и успеала да избега кога застанал лифтот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.