Неофицијално: Потврден е првиот заразен од корона вирус во Македонија

На инфективната клиника во Скопје е потврден првиот заразен од корона вирусот, ова за Скопје Инфо го потврдуваат неофицијални информации од Инфективната клиника. Имено, станува збор за случај кој утрово се пријавил на Инфективната клиника, а вирусот бил потврден попладнево. 

Министерот за здравство Венко Филипче и премиерот Оливер Спасовски најавија прес-конференција за половина час.

Повеќе информации наскоро.