Нападнат вработен во хотел во Скопје

На 07.10.2019 во 16.45 часот во СВР Скопје, Д.К.(25) од Скопје пријавил дека околу 16.15 часот, додека бил на работно место во угостителски објект – хотел, бил физички нападнат од едно лице, поради незадоволство од услугата во угостителскиот објект.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.