Скопје

Корона вирус

Бизнис

 • Денеска е Благовештение

  Празникот Благовештение е еден од најголемите празници на Христовата Црква. Тоа е момент кога се слави веста за повторното воспоставување на...
 • Светски ден на здравјето

  Медицинските сестри и акушерки имаат важна улога во одржувањето на здравјето на населението во светот, стои во пораката на Светската здравствена...

Урбан Живот

 • Андре Риу повторно во Скопје

  Светски познатиот холандски виолинист Андре Риу повторно ќе одржи концерт во Скопје во рамки на неговата светска турнеја. Тој на 27 ноември ќе...
 • Хип-хоп фестивал „Come Clean“ во МКЦ

  На 14 март во Младински културен центар ќе се случува целодневен хип-хоп фестивал наречен „Come Clean“. Од Њујорк доаѓа хип-хоп легендата Jeru Da...

Skopje Etc

Здравје