Двегодишно дете каснато од улично куче во Скопје

Двегодишно дете било каснато од улично куче во Скопје.

- Вчера во 21:30 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, 21-годишната Ј.В. од Скопје пријавила дека на ул.„Слан дол“, додека се движела со својот двегодишен син, детето било каснато од куче скитник во пределот на десната рака - информира МВР.